banner161

Yeni Yıla “Merhaba!”

Koca bir yıl afetler, pandemi, depremler ve yangınlarla sürdü geçti. Bizler ise ne yaptık? Asgari ücret ne kadar olacak? Emekliye zam gelecek mi? Her şey güllük gülistanlık mı? diye düşünür olduk. 

Ama peki ya, enflasyon? 

Şimdilerde üniversite öğrencileri bile döviz yatırımı yapmaya çalışıyor. Satın alıyor, satıyor. Ama hepsi Merkez Bankası’nın para basacağını söylüyorlar. Nam-ı Diğer, “Hiper Ekonomi!” Elbette ki ben ekonomist değilim ancak Alanya’da 1+1 ev kirası 2.500 ₺’ye dayanmış, halk otobüsleri, taksi esnafının mazot parası her geçen gün zam alırken, öğrenciler 350 ₺ bursla, hiç bilmedikleri bir memlekette yaşamak zorunda kalırken, pandemiden etkilenen esnaf, kepenk kapatıp, borç batağına batarken yeni bir yıla, “Merhaba!” desek mi acaba? 

TÜİK’in yıllardır fiyatı değişmeyen “Tuz”SAN enflasyon oranını açıklamadığı, işçinin geçim derdini, esnafın borcu, öğrencilerin ve gençlerin gelecek kaygısı duymadığı kocaman bir yıla “Merhaba!” diyebilmek mümkün mü benim güzeller güzeli memleketimde?

Bilemiyoruz tabi ki ama ister tüm ülkede, ister tüm Alanya’da, biz yine büyük bir umut ve yaşama sevinciyle yeni yıla kocaman bir “Merhaba!” diyelim.

Hangi siyasi parti, iktidar gereğini yapar bilemem ama İMECE usulü savaşlar kazanmış bir vatanda bencilliğe itilmeye, gemisini kurtaranın kaptan olmadığı asırlara bir “Merhaba!” diyebilmektir belki de artık zaman, gerek duyulan.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.