İŞTE ALANYA MUZUNUN YENİ LOGOSU

Başkan Şahin tarafından Coğrafi İşareti Alanya’ya kazandırılan Alanya Muzuna logo tasarlamak için başlayan yarışma sona erdi.  ALKÜ, AHEP ve Tarım İlçe  Müdürlüğü ekipleri tarafından oluşturulan Jüri, Ayşe Girgin Barsbay isimli yarışmacının logosunu seçti. 

İŞTE ALANYA MUZUNUN YENİ LOGOSU

Kazanan yarışmacı KONTİD Başkanı Ali Orkan’a ait olan Alanya Kleoptra Life Otel’de 2 kişi 1 hafta tatil hediye kazandı. 
Konuya ilişkin bir açıklama yapan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Alanya’mızın değerlerine sahip çıkmak adına yürüttüğümüz çalışmalara devam ediyoruz. 
Bilindiği üzere yoğun çalışmalarımız sonucunda 
25 Temmuz 2022 tarihinde Alanya’mızın sembol ürünlerinden muzun coğrafi işaretini Alanya’mıza kazandırmıştık. Böylece 1872 yılından bu yana tam 150 yıldır Alanya’da yetiştirilen muz artık “Alanya Muzu” adıyla Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmişti. Tüm ülkemizde raflarda Alanya Muzu etiketi ile satılacak olan muzumuzun marka değerine değer katmak, Alanya’mızın da tanıtımını daha etkin yapabilmek adına Alanya muzuna bir de logo tasarlanması için başlattığımız çalışma sona erdi. Kazanan arkadaşımızı tebrik ediyoruz. Bu logo bir yandan da Alanya’nın sembollerinden biri olacak. Seçilen logo coğrafi işaret, kullanım hakkını elde eden Alanya Muzu üzerindeki etiketlerde ve paketlerde ve diğer tanıtım faaliyetlerinde kullanılacaktır. 
Özetle Alanya’mızın Muzuna yine Alanya halkının seçtiği ürün logosunun yakışacağını düşündük. Hep beraber bu kararı alırsak ortaya daha güzel bir eser çıkacağına inandık. Alanya’mıza hayırlı ve uğurlu olsun. “

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER