Gaye Coşkun AGF’ye Yeniden Genel Başkanı Seçildi

Türkiye’nin en büyük basın çatı örgütü Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı olan, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Alanya’da yapılan ve 12 cemiyet Başkan ve delegelerinin oy kullandığı genel kurulda mevcut Başkan Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun güven tazeledi.

Gaye Coşkun AGF’ye Yeniden Genel Başkanı Seçildi


Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) 4’üncü olağan genel kurulu Alanya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Gaye Coşkun AGF’de güven tazeleyerek yeniden genel başkan seçildi. AGF ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun'un yeniden aday olduğu genel kurulda Akdeniz bölgesinde faaliyet gösteren cemiyet başkanları ve delegeleri katıldı. 

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’na üye olan Antalya, Alanya, Burdur, Isparta, Hatay, İskendurun, Osmaniye, Kahramanmaraş, Mersin Gazeteciler Cemiyetleri ile Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği ve KKTC Turizm Yazarları Derneği Başkanı ve delegeleri seçimde sandık başına gitti. Türkiye’nin en büyük basın çatı örgütü Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı olan, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği’nin de (MEİGDER) üyesi olduğu Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir’in Divan Başkanlığı yaptığı genel kurulda tüm delegelerin oyunu alarak yeniden AGF Başkanlığına getirilen Gaye Coşkun, seçim sonrası yaptığı konuşmada, genel kurula katılım sağlayan cemiyet Başkan ve delegelerine teşekkür ederek, “Tüm zorluklara rağmen birlikte olma çabamız beni hem duygulandırdı hem de onurlandırdı. Bunun için siz Başkan ve delegelerimize çok teşekkür ederim. AGF olarak hep kurumsallaşmayı ön planda tutma gayretinde olduk. Sektör çok sancılı bir dönemden geçiyor. Pandemi de bizi olumsuz etkiledi. Örgütlü mücadele için şartlar pek uygun değildi. Buna rağmen birlikte olmaya, güçlü olmaya çaba gösterdik. Aylık toplantılarımızı aksatmamaya çalıştık. Temsile de önem verdik. AGF olarak tüm imkanları zorladık. Bu günden sonra daha çok çalışıp, meslek örgütümüzü hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

AGF YÖNETİMİ GÖREV DAĞILIMI YAPTI

Alanya’da yapılan ve 12 cemiyet Başkan ve delegelerinin oy kullandığı genel kurulda mevcut Başkan Gaye Coşkun güven tazelerken, MEİGDER Başkanı A.Vahap Şehitoğlu yeni seçilen yönetim kurulunda Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Ayrıca MEİGDER Üyeleri Hatice Yardım yönetim yedek listede yer alırken, Mustafa İnsan da Disiplin kurulu üyeliğine seçildi.

Alanya Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurulda yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Gaye Coşkun, Abdülvahap Şehitoğlu, İdris Taş, Ahmet Turan Yenigün, Nihat Mazmanoğlu, Arslan Deveboylu, Ali Cihangir, Kürşat Tuncel, Abdülkadir Kalender, Diyap Atar, Emre Altuğ, İlyas Bayraktar ve Ersin Şimşek.

Kongre sonrası Gaye Coşkun başkanlığında yapılan görev bölümünde ise Genel Başkan Vekili Ali Cihangir, Genel Başkan Yardımcıları Abdülvahap Şehitoğlu, İdris Taş, Kürşat Tuncer, Nihat Mazmanoğlu, Aslan Deveboylu, Mali İşler Ahmet Duran Yenigün, Genel Sekreter Abdülkadir Kalender, Basın Sözcüsü Ersin Şimşek, Yönetim Kurulu Üyelikleri Diyap Atar, Emre Altuğ ve İlyas Bayraktar olarak seçildi.

Medya İş Sendikası Genel Başkanı Sezai Ballı'nın da katıldığı genel kurul öncesinde ALTSO Başkanı Eray Erdem, genel kurul sornasında ise Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AGF delegeleri ve yönetim kurulu üyeleri ile biraraya geldi. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER