Er, İyi Parti için adaylığını açıkladı

İyi Parti'de kongre süreci devam ediyor. Daha önce MHP'de ilçe başkanlığı yapan ancak tercihini Meral Akşener'den yana kullandığı için 2016'da görevden azledilen Hilmi Er, İYİ Parti İlçe Başkan Adayı olduğunu açıkladı. Er,  genel merkezin tek liste konusunda bir kararı olmadığını ve olması halinde genel merkezin vereceği her karara saygı duyduğunu ifade etti.

Er, İyi Parti için adaylığını açıkladı

İYİ Parti İlçe Başkan Adayı Hilmi Er, basın mensupları ile bir araya gelerek, çeşitli açıklamalarda bulundu. Ülkemiz hızla genel seçimlere doğru yaklaşırken, tüm siyasi partiler gibi İYİ Parti’nin de hazırlıklarına devam ettiğini belirten Er, bu kapsamda genel merkezin aldığı karar doğrultusunda önce İlçe sonra İl ve büyük kongreyi yaparak süreci tamamlayacaklarını aktardı.
KONGRE 27 KASIM’DA 
Seçim sürecinin bir parçası olarak 27 Kasım 2022 tarihinde İYİ Parti Alanya ikinci olağan kongresini gerçekleştireceklerini söyleyen Er, “Cumhuriyet tarihinin bu en önemli genel seçiminde partili partisiz bütün vatanseverlere büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Dava adamı bilinci ve Alanya sevdalısı biri olarak, sorumluluğu üzerimize alıyor ve bu sorumluluğun gereği olarak elimizi değil gövdemizi taşın altına koyuyoruz. İYİ Partimizi daha üst seviyelere çıkarmak ve Alanya’da birinci parti yapmak öncelikli hedefimiz olacaktır. Kongremizin Alanya’mıza ve partimize yakışır bir şekilde yapılması, kardeşlik havası içinde ve tam bir demokrasi şöleni içinde geçmesi için ben ve ekibim azami gayret göstereceğiz.” Dedi.
‘BAŞKAN ADAYLIĞIMI İLAN EDİYORUM’
“Genel başkanımız sayın Meral Akşener ’in memleket millet aşkı için İl İl , İlçe İlçe gezerek akıttığı bu alın terine ve mücadele azmine ayak uydurmak bizim asli görevimiz olacaktır.” Diyen Er, konuşmasının devamında,”  Ekibimin ve benim bilgi birikimine ve geçmiş tecrübesine inanıyorum. Bu kutlu göreve talip olduğumuzu ifade ediyor, yapılacak olan İlçe kongremizde İlçe başkan adaylığımı ilan ediyorum. Gayret bizden , teveccüh delegelerimizden, takdir Cenabı Allah’tan” ifadelerini kullandı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER