Engel, Siz Olmayın Yeter

Tüm dünyada olduğu gibi Alanya’da da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Engel, Siz Olmayın Yeter

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde protokol, özel öğrenciler ve ailelerinin katılımı ile geleneksel olarak düzenlenen ‘Sevgi Yürüyüşü’ gerçekleştirildi. Yürüyüş sonunda özel öğrenciler bir birbirinde farklı gösteriler sunarak alkış yağmuruna tutuldu. 
Tüm dünyada olduğu gibi Alanya’da da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar kapsamında Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünden başlanarak Atatürk Anıtı’na “Sevgi Yürüyüşü” gerçekleştirildi.
Yürüyüşe Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkan vekili Fevzi Alaaddinoğlu, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çeşitli okullardan gelen öğretmen ve özel öğrenciler ile engelli birey ve yakınları katıldı. Kortejde taşınan dövizlerle de farkındalık mesajları verildi.
Atatürk Anıtında saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan etkinlikte günü anlamına ilişkin konuşma yapılıp ardından şiir ve müzik gösterileri sunuldu. Özel öğrencilerin sahnede boy gösterdiği şiir ve müzik gösterileri büyük beğeni alarak alkışlandı.
Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi tarafından 2017 yılında engelli bireylerin sosyal hayata kazandırılması amacıyla kurulan Alanya Belediyesi Engelsiz Mehter Takımı, Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen programların ardından vatandaşlara mehter gösterisi sundu.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2022, 15:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER