banner161

EKMEK YENİDEN 5 LİRA OLDU

Alanya'da geçen ay iptal edilen ekmek zammı resmileşti. Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın fırıncılara ulaştırdığı yeni tarifeye göre 210 gr ekmek 5 liradan satılmaya başlandı. Fırınlar için alınan zam kararının ardından vatandaşın temel gıda ihtiyacını daha ucuza karşılaması için kurulan halk ekmekte 3.25 liradan satılan 26 bin ekmeğin üretin kapasitesinin iki katına kadar artırılması söz konusu.

EKMEK YENİDEN 5 LİRA OLDU

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, artan maliyetler nedeniyle 5 TL’ye yükseltilen ekmek fiyatına müdahale edip geçen ay 4 TL’ye düşürmüştü. Bu müdahalenin ardından Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından hazırlanan yeni tarife oda yetkililerince imzalanarak ekmek imalatı yapan fırınlara ulaştırıldı. Listeye göre 210 gram ekmek artık 5 liradan satışa sunulacak. 
Alanya Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların taleplerine cevap verme nadına 45 noktada oluşturulan halk ekmek büfelerinde günlük 26 bin ekmek, 3 lira 25 kuruştan satışa sunulmaktadır. Başkan Adem Murat Yücel 2023 sonuna kadar 3.5 lirayı geçmeyecek şekilde gerekise kapasitenin 50-60 bin seviyesine kadar çıkarılabileceğini Ağustos ayında duyurmuştu. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER