banner161

Durusoy’dan camiler ve din görevlileri haftası tebriği

MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, “Başta Kâbe olmak üzere onun birer şubesi konumunda olan cami ve mescitler, hem İslam toplumlarının kimliği, hem de İslami düşüncenin, hayatın ve medeniyetin merkezi olmuştur diyerek ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftasını’ tebrik etti.

Durusoy’dan camiler ve din görevlileri haftası tebriği

İnancımız gereği mabedimiz olan camilerimiz, tarih boyunca ibadet merkezi olmasının dışında birer ilim ve irfan yuvası olarak da medeniyetimizin inşasında çok önemli bir yere sahip oldu diyen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, “Peygamberimiz (SAV) döneminden bu yana okul, ibadethane, bir kültür ve kongre merkezi ile kütüphane gibi çok amaçlı olarak kullanılan camilerimiz önemli bir misyona sahiptir. Camiler, aynı zamanda edep, ahlak, ilim ve irfanın aşılandığı birer yaygın eğitim merkezleridir” dedi.

Camilerin sevgi, saygı ve kardeşlik ekseninde ibadetin yapıldığı muhabbet kaynağı, hüzün ve sevinçlerin paylaşıldığı; toplumsal dayanışma, yardımlaşma, kaynaşma ve huzurun yaşandığı mekanlar olduğunu anımsatan MÜSİAD Başkanı Durusoy, “Büyükle küçüğün, yönetenle yönetilenin, zenginle fakirin, köylüyle şehirlinin aynı safta buluştuğu vahdet mekânlarıdır. Topluma din hizmeti sunan din görevlilerinin, medeniyetimizde “iyiliklerin hizmetkârları” anlamına gelen “hademe-i hayrat” olarak isimlendirildiğini unutmamak gerekir. Din görevlilerimizin de camilerimizin misyonuna sahip çıkarak toplumumuzu inşa ve irşat yolunda görevlerini en güzel şekilde yapmaya gayret edeceklerine ve kendilerini din görevlisi değil, din gönüllüsü görerek toplumumuza en güzel şekilde hizmet edeceklerine olan inancımız tamdır” diye konuştu.

Durusoy, ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ sebebiyle yaptığı açıklamasını “Her türlü hizmette din görevlilerine rehberlik ve mihmandarlık yapan müftülerimizin, söz ve davranışlarıyla ibadethanelerimiz halkımızın dini hayatına rehberlik eden imam-hatiplerimizin, tekbir ve şehadet nidalarını ülkemiz semalarında yükselten müezzinlerimizin, Allah’ın kitabını severek öğreten ve sahih bilgilerle zihinleri aydınlatan Kur’an Kursu öğreticilerimizin ve hakkın ve hakikatin sesini kürsülerden duyuran vaizlerimizin ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı tebrik ediyor, tüm din gönüllülerimizi muhabbetle selamlıyorum” diye tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2022, 13:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER