ÇAVUŞOĞLU: BERABER BAŞARACAĞIZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, milletvekilleri ve adayları AK Parti İlçe Teşkilatı önünde gerçekleşen bayramlaşma programına katıldı. Burada partililerle bayramlaşan Bakan Çavuşoğlu, vatandaşlarla da uzun süre sohbet etti.

ÇAVUŞOĞLU: BERABER BAŞARACAĞIZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, milletvekilleri ve adayları AK Parti İlçe Teşkilatı önünde gerçekleşen bayramlaşma programına katıldı. Burada partililerle bayramlaşan Bakan Çavuşoğlu, vatandaşlarla da uzun süre sohbet etti.  İslam aleminin özlemle beklediği Ramazan Bayramı’nın coşkusunu yaşadıklarını belirten AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, “11 ayın sultanı Ramazan ayını geride bırakmanın hüznünü yaşarken Ramazan Bayramı’nı idrak etmeninde coşkusunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bayramlar birliktir, beraberliktir. Bayramlar kardeşliktir, dostluktur. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın” ifadelerine yer verdi.

‘BURUK BİR BAYRAM’
Bakan Çavuşoğlu buruk bir bayram yaşandığına dikkat çekti. Çavuşoğlu konuşmasında depremzedeler ve 14 Mayıs seçimi hakkında da mesajlar verdi. AK Parti kurulduğundan beri bu kadar coşkulu bir bayram yaşamadığına vurgu yapan Çavuşoğlu, bunun bir gurur olduğunu söyledi. Yaşanan büyük depremden dolayı buruk bir bayram olduğunu ve Antalya bölgesinde kalan bütün depremzedelerle bayramlaşacağını belirtti. Çavuşoğlu, Çok kıymetli hemşehrilerimiz, teşkilatımızın çok kıymetli mensupları, öncelikle hepinizin ramazan bayramını canı gönülden tebrik ediyorum. Partimiz kurulduğu günden bu yana Alanya AK Parti İlçe Teşkilatı bu kadar kalabalık bir bayramlaşma yaşamamıştır. Bugün burada ki coşku aslında bir mesajdır. Türkiyemiz için gerçekleştireceğimiz en kritik seçim 14 Mayıs öncesi sadece teşkilatlarımız değil tüm Alanyalı hemşehrilerimiz, ayakta, teyakkuzda gece gündüz çalışıyor. Çünkü bu seçimin önemini biliyor. Bugün burada bizlerle olmanız da gurur göstergesi. Elbette burukluğumuz var büyük bir afet yaşadık ama ilk andan itibaren depremzede kardeşlerimizi de yalnız bırakmadık. Yaraları beraber sarıyoruz. Bu bayramda da Alanyalılar olarak Antalyalılar olarak Alanya ve Antalya'da ki depremzede kardeşlerimizi yalnız bırakmıyoruz. Depremin başından beri bölgemize gelen depremzede kardeşlerimize öyle bir sahip çıktınız ki kendilerini evinde hissettirdiniz Allah razı olsun. Bu sabah Gazipaşa'da bayram namazımızı eda ettikten sonra oradaki yurdumuzda kalan depremzede kardeşlerimizle bayram çorbası içtik, bayramlaştık, hasret giderdik, sohbet ettik dertlerini dinledik. Buraya gelmeden önce de yine Kestel'de yurtta kalan depremzede kardeşlerimize uğradık onlarla da bayramlaştık. Biraz sonra Manavgat'a gideceğiz yine kardeşlerimizle buluşacağız. Antalya'ya gideceğiz Antalya'da  ki bayramlaşmalardan sonra akşam tüm Milletvekili ve aday arkadaşlarımız olarak gerek Serik gerek Antalya bölgesinde ki yurtlara giderek depremzede kardeşlerimizle de bayramlaşacağız, kucaklaşacağız onların yanında olacağız işte biz böyle bir milletiz” diye konuştu.

‘BERABER BAŞARACAĞIZ’
14 Mayıs seçimleri ve yurt dışındaki vatandaşların oy kullanım süreci  hakkında mesajlar veren Bakan Çavuşoğlu, “Bu büyük millet ülkesi için kritik anlarda her zaman ayağa kalkmıştır tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi, tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi, tıpkı daha önce yaşadığımız badirelerde olduğu gibi. Şu anda da 14 Mayıs öncesi tüm milletimiz ayakta, yurt dışında yaşayan tüm vatandaşlarımız heyecanlı, sabırsız. 29 Nisan itbarıyla da yurt dışında oy kullanımı başlayacak. Bizlerde sabırsızlıkla 14 Mayıs'ı bekliyoruz. 14 Mayıs'ı niye sabırsızlıkla bekliyoruz, Allah'ın izniyle büyük bir oranla ilk turda sayın cumhurbaşkanımızı hep beraber tekrar cumhurbaşkanı seçeceğiz. Cumhur İttifakı olarak da el birliğiyle, güç birliğiyle Meclis'te büyük bir çoğunluk elde edeceğiz. Milletimizin AK Parti'ye ve Cumhur İttifakın'da ki diğer partilerin verdiği desteklerle 14 Mayıs'ta hem cumhurbaşkanımızı hem partiyi, hem cumhur ittifakımızı herkes destekliyor. Neden 14 Mayıs'ı bu kadar heyecanla bekliyoruz çünkü 14 Mayıs'tan sonra Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılıyla Türkiye yüzyılı başlamış olacak. Türk'ün asrı başlamış olacak, Türk Dünyası'nın asrı başlamış olacak ve Türkiye'nin şahlanış dönemi başlamış olacak. Bunu da beraber başaracağız, milletimizle başaracağız, teşkilatlarımızla başaracağız, cumhur ittifakı ile başaracağız. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başaracağız ama esas gençlerimiz ve kadınlarımız başaracak. Tekrar bayramınızı canı gönülden tebrik ediyorum, ailelerimize de selamlarımızı, bayram tebriklerimizi iletmenizi rica ediyorum. Bu vesileyle de saygıdeğer saygıdeğer cumhurbaşkanımızın hem sevgilerini hem bayram tebriğini sizlere iletmiş oluyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum katılımınızdan dolayı. Sağ olun, var olun Allah'a emanet olun” ifadelerini kullandı. 

‘SIRTIMIZI MİLLETE DAYADIK’
AK Parti Antalya Milletvekili adayı Tuba Vural Çokal ise bayram mesajında şu ifadeleri kullandı; “Bugün burada böyle coşkulu bir şekilde bu bayramı kutladığımızdan dolayı hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız, Allah hepinizden razı olsun. Bu ramazan bayramını biraz buruk yaşadık. İçimiz buruk ama biz sırtımızı millete dayadık. Akıbetimizi Allah'a emanet ettik. Bu birlik ve beraberlik duygusu bizde olduğu sürece biz her türlü güçlüğün üstesinden geliriz” şeklinde konuştu. 
‘ESAS BAYRAM MAYIS’TA’
Milletvekili adayı Kuddusi Müftüoğlu ise konuşmasında vatandaşlara şu sözlerle seslendi;” Kuddusi Müftüoğlu: Hepinizin bayramı mübarek olsun. Yarından sonra da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, aslında esas bayramımız 14 Mayıs'da inşallah bu seçimde Alanya olarak Ak Parti'ye tarihin en büyük oy patlamasını yaşatacağız."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER