Alanya’da FETÖ Operasyonu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ'nün mali yapılanmasına yönelik 59 ilde operasyon düzenlendiğini açıkladı. "Gazi Turgut Aslan" adı verilen operasyon çerçevesinde aralarında Alanya’nın da oldu il ve ilçe merkezlerinde 543 kişi gözaltına alındı.

Alanya’da FETÖ Operasyonu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  FETÖ'nün mali yapılanmasına yönelik 59 ilde düzenlenen operasyona ilişkin gazetecilere bilgi verdi. Ankara merkezli operasyonda aralarında Alanya’nın da olduğu 59 il ve ilçede gözaltı işlemi yapıldı. 543 kişinin gözaltına alındığını operasyonda hedef şüpheli sayısı ile 704. Yakalanamayan 161 kişiyi arama faaliyeti devam etmekte.

 Ekipler 8 aydır takipteydi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ'nün mali yapılanmasına yönelik düzenlene operasyona "Gazi Turgut Aslan" adı verildiğini belirtti. Bakan Soylu, 8 ay süren titiz çalışmalar sonucunda sabah saatlerinde başlatılan operasyonun, FETÖ'nün güncel yapılanması, yeni eleman temini ve finans kaynaklarının deşifresine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM), Terörle Mücadele (TEM), Siber Suçlarla Mücadele daire başkanlıkları ve İstihbarat Başkanlığı ile Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığının (MASAK) koordinasyonu içerisinde yürütüldüğünü aktardı. "Yaklaşık 3 ila 6 bin lira arasında örgüt mensuplarına yurt dışındaki örgüt yöneticileri tarafından Türkiye’deki örgütün ayakta tutulabilmesi ve örgütün finansal yapısının devam ettirilebilmesi için aktarılan bir sistem. Deşifre edilen finans aktarım yöntemleri arasında kartsız işlem, kargo içerisine gizleyerek ve fiziki buluşmayla bu sağlandı. Yine toplam bu operasyon çerçevesinde 704 gözaltı talimatı alındı, 543 kişi gözaltına alındı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER