Alanya'da Atatürk Anıldı

Alanya’da Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 84. yılında sevgi, saygı ile anıldı. Hükümet Meydanı Anıt önünde Alanya Kaymakamı Ürkmezer ve Başkan Yücel Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Alanya'da Atatürk Anıldı

Alanya’daki anma programı Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde saat 09.00’da başladı. Törene Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz,Alanya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, siyasiler, oda ve dernek başkanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Kaymakamlık ve belediye başkanlıkları çelenklerinin sunumuyla başlayan törende saat 09.05’te iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Meydandaki tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona ererken anma program saat 10.00’da Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) devam etti. Törene, Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi,Hasan Çolak Anadolu Lisesi, İsabet Ortaokulu,Hacıkadiroğlu Ortaokulu,Bahçeşehir Ortaokulu ve Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu öğrencileri yoğun katılım sağladı. 
ETKİNLİK AKM’DE DEVAM ETTİ
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümü nedeniyle Hükümet Meydanı’nda başlayan program Alanya Kültür Merkezi B salonunda (AKM) devam etti. AKM’deki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Semai Gökhan Görgülü, “Mustafa Kemal Atatürk antik çağın kahramanlarını titanlardan ateş çalarak insan hizmetine verdiği gibi biz Türkleri açgözlü sömürgeci canavarların ellerinden kurtararak özgürlüğümüzü onurumuzu geri almış tekrar ocağımızın tütmesini temin etmiştir” sözlerine yer verdi. Ardından Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Şehnaz Akdemir günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ
Törende Atatürk’ün 84. Ölüm Yıldönümü Münasebeti ile düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında derece alan öğrenciler ise Alanya Kaykamamı Fatih Ürkmezer tarafından ödüllerini aldı. Ödül töreninin ardından öğrenciler şiir okuma, Atatürk şarkıları ve tiyatro gösterileri sergilediler. Ardından tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER