banner161

TAŞ’TAN BAŞKAN BÖCEK’E ‘SU FATURASI’ DERSİ

Antalya genelinde son faturaların yüksek geldiği yönünde artan şikayetler sonucu Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, başkan Muhittin Böcek’e bahaneyi bırak çözüm üret tepkisi gösterdi.

TAŞ’TAN BAŞKAN BÖCEK’E ‘SU FATURASI’ DERSİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ‘Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde AK Parti'li belediyelere göre yüzde 20 daha pahalı’ eleştirileri ve Muhittin Böcek de “Enerjiye gelen yüzde 367’lik zamlardan vatandaşımızın en az düzeyde etkilenmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bunu Sayın Bakan Varank'ın bilmemesi ya da bilmezden gelmesi çok üzücüdür.” polemiğinin ardından su zammı tartışmaları sürüyor.

Antalya’daki yüksek su faturalarına da değinen ve bu konuda Muhittin Böcek'in Elektrik bahanesini bırakıp en yakın Konya Büyükşehir Belediyesi başkanından bu konuda ders alması gerektiğinin katıldığı özel bir televizyon kanalındaki programda ifade eden Ak Parti il başkanı Taş şöyle konuştu:  “Elektrik pahalı diyor İstanbul’da ve Konya’da ucuz mu? Her şeye bir bahane. Bahane siyasetini bırakalım. Şu kadar proje söz vermiştim 2 katını yaptık diyor ne yaptın? Su fiyatlarıyla ilgili Konya Büyükşehir Belediyesi’nden ders alsın. İstanbul’da CHP belediyesi nasıl 7 liraya su satıyorsa bunlardan öğrenmesi istişare alması gerek. Her su faturası dediğimizde elektrik faturasını bahane etmesin. Türkiye’nin her noktasında elektrik fiyatı aynı. Benim tavsiyem su faturasını düşürsün. Buralarda su düşükken Antalya’da pahalı olması garip bir durum.” Diyerek son dönemdeki tartışmalara yeni bir boyut getirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2022, 18:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER