Muhittin Böcek, Mansur Yavaş'ın hareketini ağlayarak anlattı

Koronavirüs döneminde yoğun bakımda uzun süre ölüm kalım savaşı veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile anısını gözyaşları içerisinde anlattı.

Muhittin Böcek, Mansur Yavaş'ın hareketini ağlayarak anlattı

Koronavirüs döneminde yoğun bakımda uzun süre ölüm kalım savaşı veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile anısını gözyaşları içerisinde anlattı. Böcek, Yavaş'ın yoğun bakıma alınmaması üzerine doktorlara, "Kulağına eğilin ve 'Mansur Yavaş geldi' deyin. O bunu mutlaka duyar ve cevap verir" ifadelerini kullandığını anlattı.

Koronavirüse yakalanmasının ardından, altta yatan hastalığının da etkisiyle tam 46 gün yoğun bakımda kalan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yaşam savaşını kazanarak yeniden görevine döndü. Herkesi sevindiren Böcek, üzüntü dolu günlerine ilişkin Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuştu. Öztürk, Böceğin konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadığını aktardı.

“108 gün yoğun bakımda kaldım. Ölmek üzere olduğum, bitkisel hayata girdiğim hatta öldüğüm yolunda haberler yapılmış. Ölümüm üzerine başkanlık senaryolarına ilişkin çalışmalara başlanmış. Beklenti içinde olanlar, parti büyükleriyle görüşerek adaylıklarını ve taleplerini dile getirmişler. Bazıları ise hastalığım süresince bu amaçlı ziyaretleri birden fazla kez tekrarlamışlar. Büyükşehir Meclisi'nde seçim için çalışmalarına başlamışlar.

“Siyaset, meğer sen nelere kadirmişsin”
Siyaset içinde farklı partilerdeki, farklı görüşlerde olan, düne kadar hiç yan yana gelmemiş ve gelmesi mümkün görünmeyen bazı arkadaşlarımızın bu aşamada koltuk sevdası uğruna, siyasi menfaatleri uğruna yan yana gelmeleri, çıkar birlikleri yapmaları son derece manidar, bir o kadar da düşündürücü. Siyaset, meğer sen nelere kadirmişsin.

“Duyduklarım, okuduklarım ve gördüklerimle üzüntüden kahroldum”
Göreve dönemeyeceğim görüşleri ağır basmaya başladığından başkanlık seçimi için kulis çalışmaları hızlanıyor, kazanma matematiklerine bağlı olarak kazanma amaçlı meclis üyesi pazarlıkları zirve yapıyor. Hayata dönmüş olmanın inanılmaz sevinciyle birlikte bu konuda duyduklarım, okuduklarım ve gördüklerimle üzüntüden kahroldum. Hayata dönmenin sevinci ile yaşanan olayların verdiği üzüntü arasında bıçak sırtı bir süreci yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum.”

Hastanedeyken mevcut başkan vekilini bir başkasıyla değiştiren Böcek, o süreci şöyle anlattı:
“Beni asıl üzen olay bu aşamada yaşandı. Mevcut vekil arkadaş, ‘Bu imza sahtedir, hastanede bu durumdaki birisi bu atamayı yapamaz, bunu yanındakilerden birisi onun iradesi dışında yapmıştır' gerekçesiyle beni İçişleri Bakanlığı'na şikâyet etti. Kim ediyor? Benim vekil bıraktığım, inandığım, güvendiğim, olmazsa olmaz dediğim arkadaş. Herkes bana her şeyi sorabiliyorken o sormadan yapıyor, beni sahtecilikle suçluyor. Ben bir kez daha yıkılıyorum.”

"KILIÇDAROĞLU BÜYÜK DESTEK VERDİ"
Bu dönemde kendisine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun destek verdiğini söyleyen Böcek, Kılıçdaroğlu'nun, "Yakında hastaneden çıkacak, görevine devam edeceksin. Etmen de gerekiyor. Antalyalıların sana ihtiyacı var, tüm Antalya seni bekliyor. Senin yapacağın, birlikte yapacağımız daha çok şey var" sözlerinin kendisine moral verdiğini, "Bu sözler, beni inanılmaz derecede olumlu etkiledi ve iyileşme sürecimi hızlandırdı." ifadeleriyle aktardı.

"KULAĞINA EĞİLİP MANSUR YAVAŞ GELDİ DEYİN"
Mansur Yavaş'ın bu dönemde kendisini ziyaret ettiğini kaydeden Böcek, şunları söyledi: "Mansur Yavaş başkanım sessizce hastaneye geliyor ve beni yoğun bakımda görmek istiyor. Görüşmenin mümkün olmadığı söylenince itiraz etmiyor ve şunları söylüyor: 'En son mesajı bana atmış, en son benimle görüşmüştü. Çok aradım ama bir daha görüşemedim. Kulağına eğilin ve 'Mansur Yavaş geldi' deyin. O bunu mutlaka duyar ve cevap verir."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER