'Gücümüzü Milletten Alıyoruz'

Alanya’da düzenlenen AK Parti Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Gençlik Merkezi'nde düzenlendi. Partililere seslenen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin 21 ülkede çok farklı noktalara geldiğini söyledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya için planlanan yatırımlara dikkat çekti.

'Gücümüzü Milletten Alıyoruz'

AK Parti Alanya Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, vatandaşların seçimlerde kime yetkiyi verirse baş tacı olduğunu belirterek, "Halk kimi seçerse bizim buna saygı duymamız gerekiyor. Ama biz iddialıyız. Bugün Türkiye'nin daha güçlü olması lazım ve Türkiye'nin istikrarı her şeyin üstünde. Bunu da temin edebilecek lider, Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'dır." diye konuştu. Alanya'da 2 senedir trafik problemi yokken şu an sorun olduğundan bahseden Çavuşoğlu, "Bu problemi çözmemiz gerekiyor. Ulaştırma Bakanımızla fikirler üretiyor, çalışıyoruz." dedi.

“AK PARTİ BAYRAĞINI ALANYA’DA DALGALANDIRACAĞIZ”

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Toklu Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’da yaptığı konuşmasında, 2023 seçimlerinde Alanya’da Ak Parti bayrağını göklere çekeceklerini ifade etti. Toklu, “Biz yıllardır Alanya için canla başla çalışıyoruz ve hep çalışacağız. Seçimi kazanıp Ak Parti bayraklarını göklerde dalgalandırdıktan sonra da hep daha ileriye bakarak sizler için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“KAZANMIŞ BİR ŞEKİLDE KARŞINIZA ÇIKACAĞIZ”

AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ise konuşmasında Alanya’nın Antalya’da gerçekleştirilen mitinge çok büyük destek verdiğini söyledi. Aydın, “Biz sizler için çalışmaya devam edeceğiz. Bizler seçim günü kazanmış bir şekilde sizlerin karşısına çıkacağız” ifadelerini kullandı.

“ÇOK BÜYÜK BİR HEYECAN GÖRÜYORUM”

AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin ise teşkilatın önemine değinerek, seçime güçlü şekilde hazırlandıklarını kaydetti. Çetin, “Buraya sizinle tanışmaya geldim. Ben Antalya’da çok büyük bir heyecan gördüm. Telefonlarımız susmuyor, mesajlar durmuyor. Bizde bu yolda sizler için canla başla çalışarak buraya geldik” dedi.

ALANYA'YA YATIRIMLAR SÜRÜYOR

Bakan Çavuşoğlu, doğal gaz konusunda da atılımlar gerçekleştirdiklerini ifade ederek, 20 Şubat'ta Manavgat, Anamur, Alanya, Gazipaşa'da doğal gaz projesinin ihalesini yapacaklarını bildirdi. Alanya'ya yeni devlet hastanesi yapmak için ihaleye çıkacaklarını dile getiren Çavuşoğlu, Manavgat'ta da devlet hastanesinin ihalesinin yapıldığını, yakın zamanda yerinin belirleneceğini aktardı. "Antalya - Anamur Otoyolu'nun 23 Şubat'ta ihalesini yapıyoruz" dedi.

Çavuşoğlu, trafiğin Alanya'dan Antalya'ya yoğun olduğuna değinerek, "Antalya - Anamur Otoyolu'nun da inşallah 23 Şubat'ta ihalesini yapıyoruz. Bunun yanında inşallah Alanya'ya Hükümet Konağı yapacağız. Projesi hazır, ihalesini yapacağız." ifadelerini kullandı.

Alanya'daki kira fiyatlarını da milletvekilleriyle takip ettiklerini belirten Çavuşoğlu, şöyle konuştu: "TOKİ aracılığıyla 'İlk Evim' projesi başladı. Kuralar çekildi. 500 kişilik ev projesi gerçekleştirildi. Vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun. İleride TOKİ konutlarının sayısını daha da arttıracağız. Bu 'İlk Evim, İlk Arsam' projesi için yapamazlar, edemezler dediler. Yapıyoruz işte. Aslan gibi de yapıyoruz. Murat Kurum Bakanımız sağ olsun, çok çalışkan bir bakanımız.

"Çavuşoğlu, Alanya'ya 2 üniversite kurduklarını, yurt kapasitesini yüzde 150 artırarak 5 bine çıkardıkların, 21 senede ülke için çok hizmetler yaptıklarını anlattı. Türkiye'nin nerden nereye geldiğini iyi anlatmak gerektiğini vurgulayan Çavuşoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çalıştık. Çok da engel aştık. Karamsarlığa kapılmaya gerek yok. Türkiye çok engeller aştı. Hayallerimizi de gerçekleştirdik. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutluyoruz. Ama aynı zamanda Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını kutluyoruz. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılı Türkiye Yüzyılı'dır. O yüzden önümüzdeki seçimlerde Sayın Cumhurbaşkanımıza en güçlü desteğin Alanya'dan ve Antalya'dan gideceğini düşünüyorum. Durmak yok, yola devam şiarıyla gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER