ATSO'DA İŞLER KARIŞTI

ATSO başkanlığı için Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Ali Bahar lehine verdiği karara Davut Çetin'den itiraz. Çetin YSK'nın oda ve borsalar kanuna göre seçime müdahale edemeyeceğini belirtip konuyu Anayasa Mahkemesi'ne taşıyor.

ATSO'DA İŞLER KARIŞTI

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO), yönetim kurulu başkan ve üyelerinin seçimine yönelik Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Ali Bahar lehine verdiği karar sonrasında, Davut Çetin taraftarları gerekçeli karar sonrası Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru yapmaya hazırlanıyor. 

“YSK YETKİSİZ DİYEREK ANAYASA MAHKMESİNE BAŞVURULUYOR
Ali Bahar'ın avukatı aracılığı ile yaptığı itirazı değerlendiren YSK 6'ya 5 şeklinde aldığı kararın ardından Davut Çetin'in seçim zaferi sonra erip yeniden Bahar'ın kazandığı ilan edildi. Kararın Antalya'ya ulaşmasının ardından Ali Bahar ve meclis üyeleri kendilerine ait seçim ofisinde kutlama yapıp ardındna seçim sürecinde kendisine destek veren iş insanı Mustafa Yılmaz'a çiftlik evine giderek teşekkür etti. Yılmaz'ın evinde çay içen Ali Bahar'a bir süre sonra Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de katıldı.
YSK'dan gelen karar üzerine Ali Bahar sosyal medya hesabından, Timurlu İmparatorluğu'nun kurucusu ve yenilmez komutan olarak da bilinen Timur fotoğrafını, 'Emir Timur' diyerek paylaşımda bulundu. 
Tüm bu gelişmeler yaşanırken Davut Çetin, 5174 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu'nun, “İlçe seçim kurulunun itiraz üzerine vereceği kararlara il seçim kurulu nezdinde itiraz edilebilir. İl seçim kurulu itirazı 1 gün içinde karara bağlar. Bu karar kesin olup, bu karara karşı Yüksek Seçim Kuruluna itiraz edilemez" şeklindeki 22'nci maddesine aykırı karar verildiği gerekçesi ile konuyu Anayasa Mahkemesine taşıyacaklarına dikkat çekti.

Bahar ve Çetin'e ait sosyal medya hesaplarında her iki ismin profillerinde 'Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı' yazdığı görülmekte.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2022, 14:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER