ATSO BAŞKANI DEĞİŞTİ

Kepez İlçe Seçim Kurulu bu akşam saatlerinde bir karar alarak, seçimin galibini Ali Bahar olarak açıkladı.

ATSO BAŞKANI DEĞİŞTİ

İtirazı değerlendiren seçim kurulu kararına göre 59 oy alan Davut Çetin’in kırmızı listesinden 56 oy pusulası geçersiz sayıldı. Ali Bahar’ın mavi listesinden ise 58 oyun tamamının geçerli olduğuna karar verildi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, ilçe seçim kurulunun Ali Bahar’ın listesinin kazandığını açıklaması üzerine Davut Çetin, listelerinin çarşaf olduğunu Kepez’de verilen karara il seçim kuruluna itiraz ettikleri yönünde açıklama yaptı. 

Kepez İlçe Seçim Kurulu kararı şöyle:

“Kırmızı liste 56 oy pusulasının geçersiz olduğu, kırmızı liste 3 oy pusulasının geçerli olduğu, mavi liste 58 oy pusulasının geçerli olduğuna karar vermek gerekmiştir.

1-Sandık Kurulu tarafından yönetim kurulu başkan ve asil/yedek üyelerin seçim sonuçları için düzenlenen 1 Nolu Sandık Sonuç tutanağının ve sandık kurulu tarafından düzenlenen kura tutanağının iptaline,

2-Seçim sonucunun; kırmızı liste adayı başkan ve yönetim kurulu asil ve yedek üyelerinin 3 oy, mavi liste başkan adayı Ali Bahar 58 oy, mavi liste adayı yönetim kurulu asil; Mehmet Dikmen, Murat Totoş, Fatih Kabadayı, Hüseyin Sarı, Yusuf Hacısüleyman ve Mustafa Yayla’nın 58 oy, Boğaçhan Göksu ve Hakan Pakalın’ın 57 oy, Ali Özgür Karagöz ve Hatice Öz’ün 56 oy, mavi liste adayı yönetim kurulu yedek; Ahmet Kasapoğlu, Behçet Ülker, Fatih Nalbantoğlu, Musa Taşkın, Fadime Doğan, Nihat Koçak, Recep Öztürk, Yakup Gök, Tolga Yalçın ve Mehmet Murat Koca’nın 58 oy alarak belirlenmesine…”

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2022, 17:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER