ALANYA’DA İYİ PARTİ DELEGE SEÇİMİ YAPTI

İYİ Parti’de delege seçimleri başladı. Alanya'da ilçe kongresi öncesinde 4 bine yakın üye kongrede başkanı seçecek delegeyi belirlemek üzere sandığa gitti.

ALANYA’DA İYİ PARTİ DELEGE SEÇİMİ YAPTI

İYİ Parti’de delege seçimleri başladı. Alanya'da ilçe kongresi öncesinde 4 bine yakın üye kongrede başkanı seçecek delegeyi belirlemek üzere sandığa gitti. Alanya Kültür Merkezi'nde yapılan delege seçimine geçen yıllara göre daha fazla ilgili olduğu dikkatlerden kaçmadı. Kongre için 4 isin çalışmalarına hız verirken mevcut başkan Alper Arıkan, "seçimlerde çoklu adaylarla özlenen demokrasi örneği İyi Parti'de yaşanmakta" dedi. 


Meral Akşener'in genel başkanlığını yaptığı İyi Parti'de sandıklar delege seçimi için konuldu. Alanya Kültür Merkezinde sabah saatlerinde başlayan delege seçimine 4 bine yakın üyesi bulunan iyi parti Alanya teşkilatı mensuplarının yüksek katılım gösterdiği görüldü. 10 sandıkta gün boyu devam eden delege seçiminde mevcut başkan ve başkan adaylarından Alper Arıkan, Süleyman Kaya, Hilmi Er ve Hüseyin Karakulak'ta üyeler ile temaslarını sürdürdü. 

“KİM KAZANIRSAN KAZANSIN BİRLİKTELİK RUHUNU KORUYACAĞIZ”

Kepez'de kavga sebebiyle delege seçimin iptal edilmesinin aksine Alanya'da il gözlemcileri denetiminde sorunsuz bir seçime gidildi. İyi Parti İlçe Başkanı Alper Arıkan “Demokrasi şölenimizin ana temeli delegedir. 4 bine yakın üyemiz 400 delegeyi seçmek üzere oy kullanmakta.  Kongrede delegelerimiz oy kullanacak. Katılımın oldukça yüksek olacağını öngörerek AKM’de seçimimiz yapmayı tercih ettik huzur içerisinde oylama olunması için. İl başkanlığında gözlemlerimiz nezaretin adil bir şekilde diğer aday arkadaşlarımızla kol kola devam etmekte. İlk seçilmiş ilçe başkanı olmanın haklı gururu yaşıyorum. Genelde ve yerelde iktidar olabilmek için mücadelemizi veriyoruz. Ülkemizde tek adam rejiminde sıkılan bir kitle var. Demokratik bir anlayışı ortaya koymadığı için. Geçtiğimiz dönemde 2 adayımız vardı ancak ortaya çıkan sorun sebebiyle tek aday formülüne gidilmişti. Adeta normal bir seçim havasında şuan delege seçimi yapıyoruz, tüm arkadaşlarımızla birlikte. Çok fazla teveccüh görülmesi partimizin yükselen oy oranından dolayı yoğun ilgi var. Bu dönemde adaylık talebinin çok olması gayet doğal. Seçim sonundan kim kazanırsa kazansın kol kola ülkemizin ve Alanya’nın geleceği için birliktelik ruhunu koruyacağımızı ilçe başkanı olarak kamuoyuna ilan etmek istiyorum “ dedi. 
Delege seçiminde MHP’den ayrılıp iyi partiye geçen isimlerden Cafer Uyar’da hazır bulunması dikkat çeken isimlerdendi. 
İyi Parti’de kongrenin 6 Kasım Pazar günü yapılması bekleniyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER