YABANCI HASTALARIN TERCİHİ ALANYA 

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık alanındaki güçlü altyapısını tüm dünyanın hizmetine sunuyor. Özbekistan’da Pediatri Uzmanı olan I Umida Tadjieval, Alanya Sağlık Turizmi Derneği’nin de katkılarıyla tedavi için Alanya’yı tercih etti.

YABANCI HASTALARIN TERCİHİ ALANYA 

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Aslan ile iletişime geçen Tadjieval’in yapılan tetkik ve görüntülemeler neticesinde 12 cm boyutunda bir miyomu tespit edildi. Kendisine ameliyatı hakkında bilgi verilip onayı alındı. Başaralı geçen operasyonun detayları hakkında bilgi veren Prof. Dr. Aslan: “Hastamızın ciddi ağrılar yapan 12 cm boyutunda büyük bir miyomu vardı. Yerleşim yeri olarak rahmin yan tarafına doğruydu. Özbekistan’ın tanınmış Pediatri Hekimlerinden biri Tadjieval‘a myomektomi (miyom ameliyatı) ameliyatı yaptık. Özbekistanlı meslektaşımıza yaptığımız bu ameliyat bizlerin uluslararasılaşma çabalarımızın bir göstergesidir. I Umida Tadjieval Hanımın Özbekistan’da ya da başka yerde ameliyatını olma şansı varken hastamızın bize güven duyması ve tercih etmesi bugüne kadar sağlık turizmi adına yapılan emeklerin karşılığıdır.” dedi.
ASLAN: “YABANCI UYRUKLU HASTALARIN TERCİHİYİZ”
“Bu tarz ameliyatların yurtdışındaki hastaların hastanemizi tercih etmesi noktasında önemli bir referans noktası olacağını düşünüyoruz.” diyen Prof. Dr. Aslan, “Sağlık turistlerini hastanemizde ağırlayıp sağlığına kavuşturmaya devam edeceğiz“ dedi. Üroloji Uzmanı Erkan Karadağ ise; “Türkiye’ye 10 yıldır hasta gönderen meslektaşımın Alanya’yı tercih etmesi bir güven unsudur. Alanya’nın bilinirliğini arttırdığımızda sağlık turizminin de artacağına inancımız sonsuzdur” diye konuştu. Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu (TURSAF) ‘ın katkılarıyla Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde operasyon olan Tadjieval, herkesi tedavi için Türkiye’ye çağırdı. I Umida Tadjieval: ”Hastane sistemini beğendim. Özbekistan’daki devlet hastaneleri ile burayı karşılaştırırsanız buradaki sistem çok güzel. Baştan sona kadar her şey sistematik bir şekilde ilerliyor. Hem tatilinizi yapıyor hem de sağlığınıza kavuşuyorsunuz. Emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. TURSAF Genel Sekreteri Ahmet Girgin, “Yaptığımız bu çalışmalar Türkiye'nin ve Alanya’nın sağlık turizmi hedeflerine katkı sağlamaktır. Nitekim bununda meyvelerini almaktayız. Özbekistan’daki hasta trafiğini yöneten birisinin Alanya’da ameliyat olması gurur verici bir olaydır. Bundan sonra bu sirkülasyonun artacağına inanıyoruz. “sözlerine yer verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER