banner161

Vali Yazıcı'dan Milli Ağaçlandırma Çağrısı

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü; ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için yurdumuzu daha sağlıklı, daha yaşanabilir kılmak için bir farkındalık ve fidanları toprakla buluşturma günü olarak tüm yurtta olduğu gibi Alanya'da da fidan dikilecek.

Vali Yazıcı'dan Milli Ağaçlandırma Çağrısı

Ormanlarımız en değerli hazinemizdir diyen Antalya Valisi Ersin Yazıcı, "Ormanlarımıza sahip çıkmak ise bizim insanlık vazifemizdir. 11 Kasım, bu hazinemize ve vazifemize sahip çıktığımız, geleceğe nefes olduğumuz önemli bir gündür. Her yıl 81 ilimizde milyonlarca fidanı toprakla buluşturuyoruz. Geleceğimize nefes, çocuklarımıza neşe oluyoruz. Antalya’mız sahip olduğu ormanlarıyla, yeşil alanlarıyla, doğal parkları, vadileri, kanyonları, ırmakları, şelaleleri, mesire alanlarıyla, adeta bir yeryüzü cennetidir. Bizler bu yeryüzü cennetini, en güzel şekilde sahip çıkarak yarınlara miras bırakabilmek için emek veriyoruz. Maalesef geçen yıl ilimizde Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük orman yangınına maruz kaldık. Yanan ormanlarımızı en kısa sürede eskisi gibi yeşertmek için Orman Bölge Müdürlüğü’müz ve ilgili tüm kurumlarımızla iş birliği içinde ağaçlandırma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü vesilesiyle de gençlerimizle birlikte yeni fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ormansız bir yurt, vatan değildir.” sözünden hareketle milli bir şuurla, milli bir seferberlik bilinciyle, her daim daha fazla fidanı vatan toprağımızla buluşturmaya yarınlara yeşil miras bırakmaya devam edeceğiz" dedi..

Vali Ersin YAzıcı "Bu duygularla 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde diktiğimiz fidanların daha yeşil bir Türkiye, daha yeşil bir Antalya’ya vesile olmasını diliyorum. Tüm dünyaya örnek olması temennisiyle milletimizin 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününü kutluyorum" temennisinde bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER