banner161

"TAŞIMACI FİRMA SUÇLUDUR"

Alanya’da geçtiğimiz günlerde servis aracının özel eğitim öğrencisini yolda bırakması üzerine konuşan Özkan, “Arkadaşımız aileden çok özür diliyor. Ama yapılan bu açıklamada yanlıştır burada suçlu olan taşımacı firmadır. Taşımacı firma gerekli tedbiri almamıştır” dedi.

"TAŞIMACI FİRMA SUÇLUDUR"

Alanya’da geçtiğimiz Cuma günü bir servis aracı şoförünün özel eğitim öğrencisini yolda bırakmasının ardından Alanya Minibüsçüler Otobüsçüler Ve Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Paşa Özkan’dan açıklama geldi. Özkan yapmış olduğu açıklamada, “Çok üzgünüz şoför arkadaşımız tam bilgilendirilmemiştir. Ama tabiî ki orada çocuğu bırakmaması gerekirdi. Hata yapmış geri dönüp almak istemiş ama maalesef bu diğer olay gerçekleşmiş. Ben aslında bu olaydan önce taşımacı firmanın bu işi yapamadığını hataları olduğu en baştan belliydi. Defalarca tutanak olmasına rağmen yine aynı firmaya işi verdiler” dedi.
‘ŞOFÖR ARKADAŞIMIZIN NE OLURSA OLSUN BIRAKMAMASI GEREKİRDİ’
Özkan, “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde vahim bir olay gerçekleşmiş. Özel eğitim öğrencimizin bir tanesi yolda araçtan indirilmiş gözüküyor. Ama izlediğimiz zaman ne kadar indirilmiş gözükse de taşımacı firmanın bu özel çocuğumuzu özel bir araçla götürmesi gerekirken şoföre yeterli bilgi verilmediği için maalesef bu vahim olay gerçekleşmiş. Çok üzgünüz şoför arkadaşımız tam bilgilendirilmemiştir. Ama tabiî ki orada çocuğu bırakmaması gerekirdi. Hata yapmış geri dönüp almak istemiş ama maalesef bu diğer olay gerçekleşmiş. Arkadaşımız aileden çok özür diliyor. Ama yapılan bu açıklamada yanlıştır burada suçlu olan taşımacı firmadır. Taşımacı firma gerekli tedbiri almamıştır ve gerekli özeni göstermemiştir. Bundan dolayı da bu üzücü durum meydana gelmiştir. Ben aslında bu olaydan önce taşımacı firmanın bu işi yapamadığını hataları olduğu en baştan belliydi. Defalarca tutanak olmasına rağmen yine aynı firmaya işi verdiler. Verilmemesi için gerekli mercilere başvurdum fakat maalesef verdiler ve taşımaya devam etti. Sonucunda da bu olay meydana geldi. Ben hem aileden hem de servis arkadaşlarımızdan bu konuda daha duyarlı olmasını rica ediyorum. Servisçi arkadaşlarımıza tekrardan söylüyorum çok dikkat etmeleri gerekiyor. Bu çocuklar özel çocuklar o yüzden ekstra daha dikkat etmeleri gerekiyor” sözlerine yer verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER