OBA ’DAN ÇIPLAKLI’YA ALTERNATİF YOL HİZMETE GİRİYOR

Alanya Belediyesi Oba Mahallesi’nde Çarşamba Caddesi ile Hayri Doğan Caddesi’nin kesiştiği noktadan Çıplaklı Mahallesine açtığı yeni imar yolunda asfalt çalışmasına başladı.

OBA ’DAN ÇIPLAKLI’YA ALTERNATİF YOL HİZMETE GİRİYOR

Alanya Belediyesi, Hayri Doğan Caddesi ve Portakal Caddesi’nden sonra üçüncü imar yolu olarak yapımını tamamlanan Çıplaklı imar yolunda asfalt çalışmasına başladı. Yağmur suyu giderleri, Kaldırım ve orta refüjü tamamlanan   imar yolunun önümüzdeki günlerde hizmete sunulması hedefleniyor.
BAŞKAN YÜCEL, “ YENİ YOL ÇARŞAMBA CADDESİ’NİN TRAFİK YÜKÜNÜ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE RAHATLATACAK”
Asfalt çalışmasının Hayri Doğan Caddesinden Çıplaklı’ya bağlanan yeni yolda devam ettiğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Çarşamba Caddesinden Çıplaklı Mahallesine bölünmüş yol olarak yeni yolu hizmete sunacaklarını söyledi. Yeni yolun Oba ve Çıplaklı bağlamında önemli bir alternatif ulaşım güzergahı olacağını söyleyen Başkan Yücel, “Özellikle Oba Mahallesi’nde trafik yoğunluğunu ve kaza riskini en aza indirmek için çalışma yürütüyoruz. Yeni imar yolu özellikle Çıplaklı ve daha yukarı mahallelerden  Oba ve çevre yoluna ulaşımı rahatlatarak Çarşamba Caddesinin trafik yükünü önemli ölçüde azaltacak.  Kavşak ve bölünmüş yol ile bölgede hem trafik kontrol altına alınmış olacak, hem de güvenli bir alternatif yol hizmete girmiş olacak. Sinyalizasyon sistemi ile araç ve yaya güvenliği de sağlanmış olacak.  Yeni imar yolunun bölgemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER