GAZİPAŞA'NIN 30 YILLIK SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Gazipaşa Belediyesi, Akalan İlk/Ortaokulu’nun 30 yıldır büyük bir problem haline gelen kanalizasyon sorununu çözdü.

GAZİPAŞA'NIN 30 YILLIK SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Gazipaşa Belediyesi, Akalan İlk/Ortaokulu’nun 30 yıldır büyük bir problem haline gelen kanalizasyon sorununu çözdü. Yaklaşık olarak 450-500 öğrencinin eğitim gördüğü Akalan İlk/Ortaokulu’nun uzun yıllardır imar probleminden kaynaklı çözümlenemeyen kanalizasyon sorunu son buldu.
Gazipaşa İstiklal Mahallesi’nde bulunan ve yaklaşık 30 yıl önce inşa edilen Akalan İlk ve Ortaokulunun kanalizasyon bağlantısı yoktu. Okul çevresinde özel mülklerin olması ve bölgede imar çalışmalarının da tamamlanmaması nedeniyle uzun yıllardır sorun haline gelen kanalizasyon bağlantısı, Gazipaşa Belediyesi ekipleri ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT ekipleri tarafından çözüme kavuşturuldu. Bölgede hızla çalışmayı tamamlayan ekipler, okul çevresinde yaşayan vatandaşların da desteği ile yıllardır sorun haline gelen kanalizasyon problemini çözüme kavuşturdu.
BAŞKAN YILMAZ “ KANALİZASYON SORUNUNU ÇÖZMÜŞ OLMAKTAN SON DERECE MUTLUYUZ”
ASAT Genel Müdürüne, çalışanlarına ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür eden Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz konuşmasında, “ Akalan İlk/Ortaokulu şehir merkezinde yaklaşık 30 yıl önce yapılmış bir okulumuz. Bu okulumuzun maalesef kanalizasyonu yoktu. Çevrede imar sorunları çözülmediği için uzun süredir kanalizasyon sorunu çözülemiyordu. Biz okul çevresindeki gayrimenkul sahibi vatandaşlarımız ile görüştük.  Vatandaşlarımızın da desteği ile okulumuzun kanalizasyon sorununu çözüme kavuşturduk. Bu sorunun çözümünde bize katkı sağlayan başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek başkanımıza, ASAT çalışanlarına, ASAT Genel Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. 450 öğrenci bizim öğrencimiz, böyle bir dönemde kanalizasyonu olmayan okul düşünülemez. Bu sorunu çözmüş olmaktan son derede mutluyuz. ” dedi. 
MUHTAR ALİ YILDIRIM’DAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ
Akalan İlk ve Ortaokulunda kanalizasyon probleminin çözülmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden İstiklal Mahallesi Muhtarı Ali Yıldırım, “Mahallemizin en büyük sorunu olan Akalan İlk/Ortaokulumuzun foseptik çukuru yıllardır dışarıya akıyordu. Gazipaşa Belediye Başkanımız Mehmet Ali Yılmaz ve Asat Müdürümüz Erhan Özbudak’ın ekipleri ile birlikte çalışmaları sonucu okulumuzun kanalizasyon sorunu çözülmüştür. Emeği geçen herkese mahallem adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2023, 17:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER