banner161

“GAZİLER GÜNÜ BİZE ŞAHADETİ HATIRLATIR”

19 Eylül Gaziler Günü resmi törenle kutlandı. Atatürk Anıtında düzenlenen törende protokol üyeleri gazileri yalnız bırakmadı. Kaymakam Fatih Ürkmezer, belediye başkan Adem Murat Yücel ile muharip gaziler derneği başkanı Abdullah Yılmaz çelenk sundu. Törende konuşan Yılmaz, gaziler günün vatan için mücadeleyi cephede her an şehit olacağını bilmeyi hatırlatır” dedi.

“GAZİLER GÜNÜ BİZE ŞAHADETİ HATIRLATIR”

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Alanya’da da 19 Eylül Gaziler Günü, çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar kapsamında Hükümet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Abdullah Yılmaz tarafından çelenk sunulması ile başladı. Çelenk sunumun ardında saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı ise gazi Abdullah Yılmaz yaptı. Yılmaz, 19 Eylül Gaziler günü bize Çanakkale ruhunu, İstanbul’un fethini gerekirse bize vatan toprağı için can vermeyi, aziz şehitlerimizİ hatırlatır" diyerek şehit ve gazilerin her zaman hatırlanmasını istedi.

Törenin ardından protokol ile gaziler hatıra fotoğrafı çektirip Alanya Kaymakamlığı tarafından gaziler onuruna verilen kahvaltıya geçildi. verildi. Kaymakam Ürkmezer, Başkan Yücel, Kurum Amirleri, Gazilerimiz ve ailelerinin katıldığı kahvaltı programında şehit ve gaziler için dua edildi.

Programda konuşma yapan Kaymakam Ürkmezer “Milletimiz ezelden beridir şehit ve gazilerimize sahip çıkarak bu vatana kattıklarını hiçbir zaman unutmayıp birlik ve beraberlik içerisinde sahiplenici bir geleneğe haizdir. Bizler de bu geleneğin temsilcisi ve devam eden nesilleri olarak bundan sonra da geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza vatan sevgisi ve millet sevgisiyle beraber gazilerimize ve şehitlerimizin bize emanet olan ailelerine sahip çıkmayı devam ettireceğiz. Bugün vesilesiyle tüm gazilerimizin gaziler gününü kutluyor ebediyete intikal etmiş gazilerimize ve şehitlerimize rahmet diliyorum” dedi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de , “Bu kutsal topraklar için canını hiçe sayarak gazilik unvanı alan tüm Gazilerimizin gününü kutluyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Atatürk Meydanında gerçekleşen törene Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin, Antalya İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Kemal Erbay, Gaziler, Kurum Amirleri, Siyasi Partiler, Oda Başkanları, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2022, 17:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER