banner161

Alanya'da Caz Rüzgarı

Alanya Belediyesi 17. Uluslararası Caz Festivali’ başladı. Festivalin açılışını Klaipeda Castle Caz Grubu yaptı. Gecede Fatih Erkoç ve Kerem Görsev Trio da sahne aldı.

Alanya'da Caz Rüzgarı

Alanya'da pandemi dışında kesintisiz olarak yapılan 17. Uluslararası Caz Festivali Kızılkule Meydanında muhteşem konserler ile açılış yaptı. Alanya’nın en büyük Kültür-Sanat etkinliklerinin başında gelen Uluslararası Caz Günleri her yaştan ilginin odağı oldu. Yoğun ilgi gören festival sanatseverlere açık havada caz keyfi yaşattı. İlk olarak Litvanya’nın en popüler ve önde gelen caz gruplarından olan Klaipeda Castle Caz Grubu sahne aldı. En sevilen parçalarını kendisini dinlemeye gelen yüzlerce vatandaş için seslendiren Klaipeda Castle Caz Grubu muhteşem performansıyla kendilerine hayran bıraktırdı. Eşsiz eserleriyle yaklaşık 2 saat sahne alan grubun ardından Fatih Erkoç ve Kerem Görsev Trio sahnede yer aldı. Fatih Erkoç ve Kerem Görsev Trio sanatseverlere unutulmaz bir müzik ziyafet sundu. Caz müziğin klasikleşmiş parçalarını seslendiren Erkoç ve Kerem Gürsev Trio seyirciden büyük beğeni topladı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel "Caz Günleri 25 Eylül'e kadar her gün tarihi Kızılkule'nin muhteşem manzarası eşliğinde devam edecek. Herkesi bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER