banner161

Emlak Vergisinde Son Taksit Ödenecek

2022 Yılı Emlak, Çevre Temizlik ve ilan Reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri 1 Kasım itibarı ile başladı. Gazipaşa Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Emlak, Çevre Temizlik ve ilan Reklam vergilerinin son ödeme tarihinin 30 Kasım 2022 Çarşamba günü olduğunu hatırlattı.

Emlak Vergisinde Son Taksit Ödenecek

Gazipaşa Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2022 yılına ilişkin Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait İlan Reklam ve Çevre Temizlik Vergisi’nin 2. taksit ödeme süresinin, bu ayın bitiminde sona ereceği belirtilerek vatandaşlar uyarıldı. Açıklamada, vatandaşların cezalı duruma düşmemeleri için 2022 yılına ilişkin Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ödemelerini zamanında yapmaları çağrısında bulunuldu.
‘‘Belediyemize borcu bulunan vatandaşlarımızın ödemelerini ihmal etmemelerini rica ederiz.’’
Konu ile ilgili açıklama yapan Gazipaşa Belediye Başkan Yardımcısı Adem KAYA, “Türkiye sınırları içinde bulunan bina ve arsalar 1319 sayılı Kanun hükümlerine göre emlak vergisine tabi tutuluyor. Vergi senede iki eşit taksitte ödeniyor. Emlak vergisinin 1. taksiti Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödendi. En son ödeme 31 Mayıs 2022 tarihinde yapıldı. Verginin 2. taksit ödemeleri ise Kasım ayı itibariyla başladı. Çevre temizlik vergisi de, belediyelerin sunduğu çevre temizlik hizmetleri için konut, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapılardan alınıyor. Meskenlerin çevre temizlik vergisi su faturalarına yansıtılırken işyerlerinin vergisi de emlak vergisi gibi yılda iki eşit taksitle ödeniyor. Bu kapsamda işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapılar için belediyeye çevre temizlik vergisi ödemesi yapılması gerekiyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları ve cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini 30 Kasım 2022 Çarşamba günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir.  Vatandaşlarımız, vergilerini Belediyemiz veznelerine nakit ve kredi kartı ile ödeyebilecekleri gibi www.gazipasa.bel.tr sitemizin E-Belediye modülü ile internet üzerinden de ödeme yapabilirler. Belediyemize borcu bulunan vatandaşlarımızın ödemelerini ihmal etmemelerini rica ederiz.” dedi.
Yılda iki dönem olarak taksitlendirilen Emlak Vergisi, ilan Reklam Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisinin ikinci taksit ödeme süresi, Kasım ayı sonu itibariyle sona eriyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER