MESLEK LİSELERİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Demirtaş Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesini ziyaret eden Kaymakam Ürkmezer, meslek liselerinin önemine değindi. Ürkmezer, "Bizim için meslek liseleri çok önemli. Öğrencilerimizin hem meslek öğrenip hem de istedikleri alanlara yönelmeleri ve bu alanlarda iyi yönlendirilmeleri lazım" dedi

MESLEK LİSELERİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Demirtaş Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesini ziyaret etti.Demirtaş Çok Programı Anadolu Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelen Kaymakam Ürkmezer ilk olarak öğrencilerle birlikte Bayrak ve İstiklal Marşı törenine katıldı. Törende öğrencilere konuşma yapan Kaymakam Ürkmezer, "Geçen yıl olduğu gibi bu yılda okullarımızı ziyaret ederek sizi yalnız bırakmıyoruz. Alanya’daki  eğitim camiasında amacımız tüm okullarımızın tercih edilebilir bir seviyeye gelmelerini sağlamak. Alanya’mızın neresinde olursa olsun eğitim gören öğrencilerimizin umutla geleceğe başarılı bir şekilde hazırlanması için çalışıyoruz. Bizim için meslek liseleri çok önemli. Öğrencilerimizin hem meslek öğrenip hem de istedikleri alanlara yönelmeleri  ve bu alanlarda iyi yönlendirilmeleri lazım. Siz değerli meslek lisesi öğrencilerimiz yaptığı seçimlerle ve öğrendikleri mesleklerle meslek liselerimizin tercih edilmesine fayda sağlayacaksınız. Sizin için en önemli şey ne iş yapıyorsanız yapın yaptığınız işin en iyisini yapmak için çalışın. Hepinize derslerinizde başarılar diliyorum’’ dedi. 
BÖLÜMLERİ GEZDİ
Konuşmadan sonra okul Müdürü Uğur Aydın’dan okul hakkında bilgi alan Kaymakam Ürkmezer okul alanında incelemelerde bulundu ve okulun tarım bölümü, aşçılık bölümü ile okul kütüphanesini gezdi. Daha sonra özel eğitim sınıfı ve lise sınıflarını ziyaret eden Kaymakam Ürkmezer öğrencilerle sohbet ederek meslek seçimleri hakkında konuştu ve öğrencilerle birlikte kitap okudu.  Sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenlerle toplantı yapan Kaymakam Ürkmezer Ahenk Projesi ile ilgii konuşarak ‘’ Biliyorsunuz öğrencilerimiz için yapılan tüm faaliyetleri Ahenk Projesi çatısı adı altında toplamaya devam edeceğiz. Amacımız öğrencilerimiz için yapılan tüm çalışmalara nitelik kazandırmak. Bu kapsamda geçen yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerimizin hem akademik başarısı hem de sosyal, kültürel ve sportif başarıları için bu alanlara yoğunlaşmalarına yardımcı olmaya devam etmeliyiz. Hepinize gayret ve çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi. Kaymakam Ürkmezer’e ziyaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz eşlik etti. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER