banner161

ALKÜ VE BELEDİYE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Alanya Belediyesi ile Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi arasında “14. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu” protokolü imzalandı.

ALKÜ VE BELEDİYE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Alanya Belediyesi ile Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi arasında gerçekleştirilen iş birliği anlaşmalarına bir yenisi daha bugün imzalandı. ALKÜ Sağlık ve Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi temel atma törenine katılan Başkan Yücel, ardından ALKÜ Senato Salonunda toplu iş birliği protokolünü ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan ile birlikte imzaladı. Rektör Kalan ile Başkan Yücel, üniversite ile belediye arasında “14. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu” protokolünü imzaladı. Sempozyum düzenleme protokolü kapsamında Alanya Belediyesi ilk etapta 14. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu Düzenleme Çalışmalarına maddi katkılar sunacak.

REKTÖR KALAN; “BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Alanya Belediyesi ve ALKÜ iş birliği ile bu yıl Alanya’da “14. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu”nu düzenleyeceklerini belirten Rektör Kalan, “Dünyanın çeşitli ülkelerinden Türkçe’ye gönül vermiş Türkçe sevdalılarını bir araya getireceğimiz önemli bir organizasyondur.  Türkçe’nin merkezinden bir tanesi Alanya olacak. Sempozyuma 18 ülkeden 337 katılım olmasını bekliyoruz. Değerli katkılarından dolayı Sayın Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

BAŞKAN YÜCEL: “ALANYA ARTIK BİR ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLDU”

ALKÜ ile iş birliği yapmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Yücel, “Artık Alanya’nın bir üniversite şehri olduğunun bilinmesinden dolayı tüm ALKÜ ailesini şahsım adına teşekkür ediyorum. Önceden turizm ve tarım ile anılıyorduk ama Alanya artık bir üniversite şehri oldu. Bizi biz yapan değerleri üniversite ile bütünleşerek Türkiye’de lider olması da bizim içinde çok önemlidir. İnşallah ümit ettiğimizden daha geniş bir kesime ulaşan bir etkinlik olur. Türkçe’nin de dünyada yaygın kullanılan bir dil. Hak ettiği değeri tüm dünyada hep birlikte görme temennisiyle katkı veren herkese teşekkür ederim.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2022, 18:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER