banner161

DURUSOY'DAN İSRAİLE TEPKİ

'Kudüs ve Filistin kırmızı çizgimizdir.'

DURUSOY'DAN İSRAİLE TEPKİ

Müslümanları ilk kıblesi olan, Mescidi Aksa ve ibadet edenlere yönelik İsrail'in alçak saldırısını şiddetle kınadığını ifade eden Müsiad Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Kudüs ve Filistin kırmızı çizgimizdir. İşgali ve kardeşlerimize yönelik şiddeti reddediyoruz" dedi. 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy Filistin’de Müslümanlar için kutsal öneme sahip Mescid-i Aksa’nın İsrail askerleri tarafından basılmasına tepki gösterdi. 
 ”Yıllardır tüm dünyanın gözleri önünde Filistinli Müslümanlara karşı her türlü zulüm ve işkenceyi reva gören İsrail, bu kez de tüm Müslümanlarca kutsal sayılan Mescid-i Aksa’yı çiğnenmiş. Yapılan hukuk tanımaz eylemler, tüm Dünya Müslümanlar’ını infiale uğratmıştır. Bu haksız saldırıları kınıyoruz. Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırı İsrail'in saldırgan hasmehane tutumunu birkez daha ortaya koymuştur. Kıble Mescidi’nin içinde namaz kılan cemaate ses bombalarıyla saldırı sonucu yüzlerce kişinin yaralanmasına sebep olundu. "Dünya bu işgal ve hukuksuzluğa göz yumdukça İsrail'in zulmü devam ettirecek. İslam. dünyası ortak hareket edip tepkisini ortaya koymalı" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER