YAYA GEÇİDİ Mİ YOKSA ÖLÜM GEÇİDİ Mİ?

Alanya’da yaya geçidinden karşı yola geçmek isteyen motosiklete, kamyonet çarptı. Feci kaza sonucu motosiklet sürücü kazada ağır yaralandı. yaya geçidinin kapatılması için yapılan girişimlere Karayolları 133 Şube Şefliğinin duyarsız kaldığı öne sürüldü.

Alanya’da yaya geçidinden karşı yola geçmek isteyen motosiklete, kamyonet çarptı. Feci kaza sonucu motosiklet sürücü kazada ağır yaralandı.

Alanya'da yeni çevreyolunun Cikcilli Etabı Mevlüt Çavuşoğlu Bulvarı’nda meydana gelen kazada motosiklet sürücüsü ağır yaralandı. Yayalara ait geçitten yolun karşısına geçmek isteyen motosiklet sürücüsüne bir organizasyon firmasına ait kamyonet çarptı. Çarpmanın şiddeti ile sürücü çarpma noktasında yaklaşık 50 metre uzağa motosiklet üzerinde giderek düştü, motosiklet ise 80 metre sonra devrilerek durabildi. Motosiklet sürücüsünün başına aldığı darbe soncu uağır yaralandığı kaza sebebiyle polis trafiği alternatif güzergahlara yönlendirdi. Yaralı olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırdı. Daha öncede aynı noktada motosikeltlerin yasak olmasına rağmen karşı yola geçmek istemesinden dolayı oluşan trafik kazalarında çok sayıda vatandaş hayatını kaybetmişti.

Cikcilli Muhtarı Selim Şanlı, yaya geçidinin iptali ve yola tel örgü çekilmesi için talepte bulunulduğunu ancak karayolları yetkililerin bu düzenlemeye sıcak bakmadığını ifade etti.

Emniyet yetkililerinin de yaya geçidinin kapatılmasını resmi olarak talepte bulunduğunu fakat bir netice elde edilemediği öğrenildi.

Mahlle sakinleri ise yolun tel örgü ile kapatılmasını yaya geçidinin iptal edilmesini, viyadük altındaki yaya geçidinin daha kullanılır hale çevrilmesini talep etmekte.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2022, 16:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER