banner161

POLİSTEN KAÇAN ARAÇTAN UYUŞTURUCU ÇIKTI

Antalya Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince suç ve suçlulara karşı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Korkuteli ilçesinde “Dur” ihtarına uymayarak kaçan ve kovalamaca sonucu durdurulan araçta uyuşturucu madde ve çalıntı eşyalar çıktı.

POLİSTEN KAÇAN ARAÇTAN UYUŞTURUCU ÇIKTI

Suç ve suçlulara karşı çalışmalarına etkin bir şekilde devam ederek başarılı operasyonlara imza atan Antalya Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdikleri operasyonla Korkuteli’nde “Otodan Hırsızlık” ve “Uyuşturucu Madde Bulundurmak” suçundan şüpheli 3 şahsı yakaladı.

Korkuteli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 08 Kasım 2022 günü yapılan çalışmalarda “Dur” ihtarına uymayan araç sürücüsü İ.C.T. hızlanarak kaçtı. Bir süre devam eden kovalamaca, emniyet ekiplerinin arabayı durdurmasıyla son buldu. Aynı anda Korkuteli Yenimahalle’de bulunan O.O. isimli şahsın aracından matkap, bluetooth kablosu ve şahsa ait cüzdan çalınmış, hırsızlık olayını gerçekleştiren şahısların şüpheli M.Y. ve şüpheli Ö.U. olduğu tespit edilmiştir. Hırsızlık olayını gerçekleştiren iki şahsın da arkadaşları olan şüpheli İ.C.T. isimli şahsın yanına geldikleri görülerek yakalanmışlardır.

Şüphelilerin Aracında ve İkametlerinde Arama Yapıldı

Şüpheli şahısların üst aramasında, araçta ve ikametlerinde yapılan aramalarda; toplamda 194 gram esrar, 2 adet bong ve 1 adet payp diye tabir edilen uyuşturucu madde kullanım aparatı ele geçirilmiştir.

Yakalanan şüpheliler hakkında “Otodan Hırsızlık” ve “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak” suçlarından işlem yapılarak adli makamlara sevk edildi. Antalya Emniyet Teşkilatı başarılı operasyonla Antalya’da uyuşturucuya geçit verilmeyeceğini bir kez daha gösterdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER